Case studies

Sponsoring

KINDER+SPORT VOLLEY FEST
RYGA 2018

Działamy nie tylko w Polsce. Kinder + Sport Volley Fest w Rydze były częścią największej imprezy siatkarskiej 2018 roku w krajach bałtyckich, której kulminacją był mecz pomiędzy Łotwą i Estonią w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy CEV 2019.

19 sierpnia na Stadionie Skonto w Rydze blisko 800 dzieci (dziewczynki i chłopcy) z Łotwy, Litwy i Estonii w kategoriach wiekowych 11, 13, 15 i 17 zmierzyło się w turnieju piłki siatkowej dla dzieci.

Naszym zadaniem było nawiązanie kontaktu z organizacją odpowiedzialną za przeprowadzenie powyższego wydarzenia - Estońską Federacją Piłki Siatkowej oraz negocjacje warunków partnerstwa w wydarzeniu Kinder + Sport Volley Fest w imieniu naszego klienta. Dodatkowo po stronie JM Marketing Group była koordynacja działań oraz komunikacja z Estońską Federacją Piłki Siatkowej w ramach realizacji powyższej imprezy. Uczestniczyliśmy jednocześnie w przygotowaniu i dostawie materiałów brandingowych oraz ich montażu na Stadionie Skonto.

Programy CSR

TURNIEJ MINI SIATKÓWKI
KINDER+SPORT

Jesteśmy pomysłodawcą największego turnieju mini siatkówki w Europie Kinder+Sport. Nieprzypadkowo postawiliśmy na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.

Wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i firmą Ferrero Polska od 10 lat realizujemy kolejne edycje programu CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) promującego aktywny styl życia wśród dzieci. Odpowiadamy za koordynację projektu, obsługę sponsorską, współpracę z ambasadorami oraz działania promocyjne i PR. Realnie wpływamy na edukację w zakresie zdrowego stylu życia i włączamy do zabawy jak najwięcej dzieci. Beneficjentami tego przedsięwzięcia są dziewczynki i chłopcy w wieku 10 -14 lat z 16 województw w Polsce odpowiednio do swojej kategorii wiekowej grające w drużynach ,,dwójek”, „trójek” i ,,czwórek”.

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami projektu są gwiazdy polskiej siatkówki: Piotr Gruszka i Sebastian Świderski. Rozgrywki odbywają się przez większą część roku i rozpoczynają się od turniejów miejskich, następnie prowadzone są na etapach wojewódzkich, by zakończyć się wielkim finałem. Nagrodą główną dla zwycięzców jest atrakcyjny wyjazd.

Poza Zabrzem stolicami polskiej mini siatkówki były Drzonków, Kraków i Częstochowa. W ostatniej edycji wielkiego turnieju wzięło udział prawie 42 000 małych zawodników podczas gdy w pierwszej kilka tysięcy. Liczba uczestników z roku na rok zwiększa się.

Obsługa klubów i organizacji sportowych

CEV VOLLEYBALL CHAMPIONS LEAGUE
FINAL FOUR ŁÓDŹ 2008, 2010, 2012

Turniej finałowy (Final Four) to zakończenie najważniejszych europejskich zmagań pucharowych w siatkówce męskiej – CEV Volleyball Champions League.

Europejska Federacja Siatkówki wybiera organizatora turnieju, w którym występują cztery najlepsze drużyny starego kontynentu, wyłonione z rozgrywek grupowych i play-off. Trzykrotnie organizatorem Final Four była jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce – PGE Skra Bełchatów. Pierwszy z turniejów odbył się w Łódzkim Pałacu Sportu, kolejne dwa już w nowym obiekcie Atlas Arenie. Wszystkie przyciągnęły na trybuny komplet widzów, a w pamięci wszystkich pozostanie turniej z roku 2010, który musiał być organizowany dwukrotnie, w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej w Polsce.

JM Marketing Group w wszystkich trzech turniejach odpowiadała za działania marketingowe związane z turniejem. Do naszych szczegółowych zadań należało opracowanie strategii marketingowej turnieju Final Four, koordynacja działań marketingu klubu organizatora, kontrola i realizacją działań na rzecz Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) i jej partnerów (Gerflor, Indesit, Mikasa). Pozyskaliśmy ponadto nowych sponsorów turnieju i realizowaliśmy dla nich świadczenia (m.in. Tic Tac, Trentino Region, Lotnisko Łódź). W ścisłym gronie organizacyjnym (Organization Comitee) znalazł się właściciel naszej firmy Jakub Malke, w randze dyrektora marketingu turnieju.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem przedstawionym na stronie jmmarketing.pl. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

WIĘCEJ INFORMACJI

OK, ROZUMIEM